LOWEN for MEN. Odpoczynek wojownika.

Uwaga! warsztat odbędzie się w późniejszym terminie

Prowadzimy, często samotną, walkę z wrogami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Nikt nas nie nauczył dbać o swoją wojowniczą część. A ta część, wielokrotnie wyczerpywana bez litości potrzebuje higieny, odpoczynku po walce, naostrzenia broni, lepszego poznania wrogów wewnętrznych, ustalenia nowych celów i poznania sprzymierzeńców.

Nazywam się Marcin Poćwiardowski.

Jestem fanatykiem pracy z mężczyznami. Uważam, że ta część ludzkości wymaga większej troski, uwagi i pomocy w osiąganiu większej świadomości siebie i świata. Zamiast siedzenia na bezpiecznych pozycjach doradzania i oceniania, jak wielu teoretyków, ja działam na wielu frontach na rzecz mężczyzn:
** Prowadzę rozwojowe warsztaty dla mężczyzn LOWEN for MEN, tworząc przestrzenie, których można doświadczyć transformacji w bezpiecznych warunkach.
** Pracuję indywidualnie od 15 lat oferując doradztwo rozwojowe, mentoring, pracę terapeutyczną.
** Stworzyłem Szkołę Męskich Grup, która kształci w zakresie prowadzenia grup męskich i warsztatów skierowanych do mężczyzn.
** Jestem profesjonalnie przygotowany do pracy z ludźmi. Ukończyłem dwie szkoły psychoterapii: Analizy Bioenergetycznej (metoda Lowena) i ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna). Mam za sobą setki godzin terapii własnej, warsztatów i superwizji.
** Działam na tym rynku ósmy rok, ponad 600 mężczyzn przeszło dosłownie przez moje ręce na warsztatach.
** Jestem miłośnikiem różnorodnych form ruchu, tańczę, masuję, trenuję sztuki walki.

Proponuję Ci wyjazdowe doświadczenie warsztatów pracy z ciałem dla mężczyzn znane z LOWEN for MEN ale połączone z innymi formami pracy wewnętrznej.

Takie też są składniki tego warsztatu:

 • ćwiczenia lowenowskie proponujące specjalnie dobrany ruch, pobudzają aktywność ciała, która pogłębia oddychanie i powoduje reakcje emocjonalne. Nie chodzi zatem o zwiększanie siły mięśni, ich rozciąganie czy też wzrost wydolności kondycyjnej organizmu. Poprzez ciało zmierzamy ku zablokowanym emocjom. Odblokowanie emocji następuje na różne sposoby, nie są to jednak efekty nagłe czy zagrażające.
 • praca w małych grupach nad tematami związanymi z męskością, rozpoznaniem wrogów wewnętrznych, tematem rany i żałoby
 • indywidualna praca nad własnym planem walki o siebie
 • wyjście w naturę, do lasu, w poszukiwaniu pierwotnych doświadczeń i wglądów
 • komunikacja z mężczyznami, w męskim kręgu, w kontakcie w parach. Słuchanie innych i uczenie się wyrażania w języku intuicji, emocji i czucia
 • doświadczenie ciszy w samotności i w grupie
 • ognisko i sauna – miejsca gdzie będziemy wchodzić w poza-codzienną przestrzeń snując i słuchając mitycznych opowieści

Co możesz zyskać:

 • lepsze czucie swojego ciała, „odzyskanie” części ciała
 • więcej spokoju i opanowania, lepsze ugruntowanie w rzeczywistości, praktyczne sposoby na lęk i stres
 • intensywne doświadczenie emocjonalne, które może w Tobie otworzyć nowe kierunki rozwoju
 • bezpieczny kontakt ze smutkiem i złością co pomoże lepiej sobie z tymi uczuciami radzić w codziennym życiu
 • nowe poziomy samopoznania, które Cię nie przytłoczy ale pokaże drogę ku spełnieniu i szczęściu
 • inicjacyjne w jakości doświadczenie męskiego bycia w naturze i wyzwaniach
 • oswojenie swojej wojowniczej części i nauka współdziałania z nią
 • nowe znajomości z tymi z którymi połączy Cię wspólne doświadczenie, z mężczyznami zainteresowanymi własnym rozwojem

Osiągniemy to przez:

 • Pięć dni wypełnionych zajęciami ruchowymi i rozwojowymi (2 bloki działań w jurcie dziennie oraz inne wspólne aktywności, wyprawy, ognisko, saunowanie, itd.)
 • Praktykę pracy z ciałem, medytację, taniec i inne formy ruchu i rozluźniania,
 • Prowadzenie wydarzenia przez doświadczonych prowadzących
 • Pobyt w pięknym ośrodku Buczynowa Dolina z salą warsztatową w jurcie, klimatycznymi pokojami, sauną i strumieniem do chłodzenia oraz cudną naturą wokół. W bonusie brak zasięgu komórek! ;)

Ci, co byli piszą:

Michał:
Ćwiczenia na warsztatach są nieprawdopodobne. Opisanie każdego z nich zajmuje nie więcej niż kilkadziesiąt sekund, wydają się wręcz banalne. Ale bardzo szybko się okazuje, że pozwalają naszemu ciału i umysłowi przekraczać tkwiące w nich niepotrzebne bariery, a efekty w swoim zachowaniu widziałem już podczas pierwszej przerwy obiadowej. I zawsze odbywa się to komfortowo, bezpiecznie. Nawet wtedy, gdy pękały najbardziej zabetonowane fragmenty – Marcin o to dba cały czas. Ani przez moment nie czujesz przymusu. Czujesz dreszcze, ale idziesz naprzód, z odrobiną zdrowego lęku, ale z ciekawością, bo wiesz, że na końcu czeka coś intrygującego, wyzwalającego, albo relaksującego. Dodatkowo, ćwiczenia wymagające i trudne są fajnie przeplatane ćwiczeniami relaksującymi, śmieszkowymi. Świetna mieszanka.

Grzegorz:
Marcin świetnie przeprowadził nas przez bardzo trudny i wymagający proces. Był uważny i konkretny. Miałem do niego zaufanie. Dzięki temu mogłem się otworzyć na ćwiczenia, które proponował, mimo tego że wybijały mnie z mojej strefy komfortu. Marcin popchnął mnie do rzeczy, o które czasem bym siebie nie podejrzewał. Wyszedłem z warsztatów wzmocniony i z dużą ilością wglądów.

Marcin:
Niesamowicie mocne doświadczenie. Serdecznie polecam każdemu facetowi, niezależnie jak daleko już jesteś w rozwoju osobistym. Sam chciałem dołożyć jakąś cegiełkę, a czuję jakbym zbudował potężny fundament. Raz jeszcze dziękuję Ci Marcin za proces i to wyjątkowe doświadczenie🙏

Kamil
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Z dużą wdzięcznością za drogę, która przebyłem. Za spotkanie ze sobą i z innymi mężczyznami, za podróż ramię w ramię z męskim energiami. To poruszające jak na wielu poziomach i sferach można docierać do tego co męskie, co chce do życia, co chce krzyknąć, zapłakać, przytulić, objąć i co chce się uśmiechnąć.
Jeśli ktoś się zastanawia czy praca z ciałem jest dla mężczyzn, to moja odpowiedź po tym weekendzie brzmi TAK!
Polecam każdemu!
Marcin Poćwiardowski dziękuję za tą przestrzeń!
Mężczyznom obecnym na warsztacie za drogę!

Uwaga: stany psychotyczne, terapia psychotropowa (antydepresanty są ok, o ile lekarz/terapeuta się zgadza), epilepsja, jaskra, czynne uzależnienie wykluczają udział w zajęciach. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu: marcin@techne.pl

POZOSTALI PROWADZĄCY:

Rafał Strzałkowski – doświadczony trener pracy z ciałem i emocjami. Absolwent SMG (Szkoły Męskich Grup), szkoły Psychologii Zintegrowanej oraz szkoły Neuroedukacji. Łączy pracę managera w obszarze IT, z rozwojową pracą z ludźmi, coachingiem oraz treningiem świadomości ciała. Od ponad roku prowadzi regularne warsztaty dla mężczyzn w formule spotkań osobistych oraz spotkań on-line.

Konrad Szymański – body worker, masażysta, nauczyciel, tancerz, Instruktor Pływania, Windsurfingu, Snowboardu, jogi i ruchu intuicyjnego plynacego z ciała. Od roku co prowadzący co tygodniowe męskie kregi. Trener uczacy się w Holistycznej Szkole Trenerów oraz Kotrener w Szkole Męskich Grup. Od ponad dekady pracujący z ludźmi, uczący, trenujący masując i wspierając. W ciągłym odkrywaniu co to znaczy być mężczyzną i co to znaczy być człowiekiem, istotą połączoną z innymi. Pasjonat pracy z ciałem, ruchem, emocjami i sztuką która płynie z ciała. Wielokrotny medalista i rekordzista Polski w plywaniu. Asystujący na warsztatach LOWEN for MEN.

Mariusz Biernacki – reżyser, scenarzysta i operator filmowy. Założyciel i właściciel studia filmowego Play Colors Media. Zanim rozpoczął edukację w Łódzkiej Szkole Filmowej, ukończył architekturę (Kingston University – London i Politechnika Wrocławska) oraz Krakowską Szkołę Filmową na kierunku sztuki operatorskiej. Autor 5 krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych, które były prezentowane na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach w Polsce i za granicą.
W szkole filmowej realizował filmy pod opieką artystyczną najlepszych polskich twórców
filmowych takich jak Jan Komasa (nominowany do Oscara za film “Boże Ciało” w kategorii najlepszy film międzynarodowy), Paweł Edelman – nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu “Pianista”, Anna Jadowska, Leszek Dawid, czy Jacek Petrycki.
Dwukrotny uczestnik warsztatów LOWEN for MEN.

Nie zwlekaj, dołącz do ekipy!