LOWEN FOR MEN. Siła zdrowej męskiej energii

Kiedy:

– ciężko Ci zacząć działać
– odkładasz zajęcie się ważnymi sprawami
– czekasz aż inni ochronią Twoją wrażliwość i ciągle się zawodzisz
– nie możesz sięgać po to czego chcesz
– wybuchasz niekontrolowaną złością a potem masz poczucie winy
– dryfujesz w swoim życiu, dajesz się nieść wydarzeniom kreowanym przez innych
– nie umiesz odmawiać
– ciągle przepraszasz że żyjesz
– boisz się pokazać swoje mocne strony
– zgubiłeś gdzieś pasję życia

To oznacza że jesteś odłączony od swojego wewnętrznego źródła siły. W toku wychowania często słyszymy o tym że mamy być „grzeczni” i „mili”. Okazywanie siły spotyka się z karą i zawstydzaniem. Nic dziwnego że jako dorośli mężczyźni mamy trudność z odnalezieniem w sobie zdrowej męskiej energii. Zostajemy na poziomie rozumowym, analizowania, przebywania w głowie. Siła, która płynie z integracji ciała i umysłu pozostaje niedostępna. Potrzebujemy ją odzyskać aby doświadczać pełni w życiu, pracy, miłości i seksie.

Potrzebujemy mieć:

1. Siłę do obrony – umiem powiedzieć „nie”, „dość”
Żeby móc się bezpiecznie poruszać w świecie niezbędna jest umiejętność stawiania granic – w ten sposób dajemy poznać się światu, jakie są nasze preferencje, co chcemy a czego nie chcemy. Często zakładamy że świat się domyśli że to akurat nam nie odpowiada a tamtego byśmy chcieli… a następnie przeżywamy odrzucenie i frustrację. Nie ma prawdziwego „tak” bez umiejętności powiedzenia zdecydowanego „nie!”

2. Siłę do ekspansji – kieruję swoim życiem, wyznaczam jego kurs
Uzbrojeni w umiejętność stawiania granic możemy eksplorować świat poza obszar wyznaczony przez nasze obawy. Często z lęku stajemy się reaktywni – reagujemy tylko na zewnętrzne bodźce, oczekiwania innych, wydarzenia które nas zaskakują. A przecież naszą wewnętrzną potrzebą jest być architektem swojego życia, odciskać na świecie swój znak.

3. Siłę do sięgania – wiem jak brać to czego potrzebuję
Próbując być miłymi i niesprawiającymi kłopotu (często otoczenie tego wymaga od chłopców) zaczynamy chcieć tego co chcą inni i gubimy gdzieś własny wewnętrzny kompas potrzeb. Niegrzecznym jest mówienie: „chcę”, „daj mi to”. Chcemy nie być egoistami więc nasze ręce potrafią dawać ale tracą umiejętność sięgania i brania. Dziwimy się tylko potem, że tym, którzy sięgają, chcą i biorą życie jakoś sprzyja obfitością i zadowoleniem.

4. Siłę do przyjemności – sprawiam że moje życie mi smakuje
Bierzemy odpowiedzialność za swoje życie dopiero gdy sięgamy po to czego potrzebujemy. Wtedy też możemy swobodniej próbować, testować co nam smakuje a co nie. Bez przepraszania rezygnować z toksycznych relacji i z zadowoleniem oddawać się kosztowaniu życia. Bez poczucia winy, że inni mają gorzej możemy cieszyć się swoim własnym, oryginalnym życiem.

Zapraszam na doświadczenie, które będzie łączyć ćwiczenia prowadzone metodą Lowena (Analizy Bioenergetycznej) z możliwością porozmawiania na męskie tematy w męskim gronie. Oddamy się doświadczaniu w bezpiecznym środowisku, będziemy poznawać siebie i swoje reakcje we współdziałaniu z innymi mężczyznami.
Zajęcia będą trwać 2,5 godziny z czego 1,5 godziny zajmą ćwiczenia, po których będzie czas na pytania, refleksję i podzielenie się doświadczeniami.

Zajęcia odbędą się w czwartki 7, 14, 21 i 28 maja 2020 w godzinach 18:30-21:00.
 
SIŁA DO OBRONY – 7 maja
SIŁA DO EKSPANSJI – 14 maja
SIŁA DO SIĘGANIA – 21 maja
SIŁA DO PRZYJEMNOŚCI – 28 maja

Lokalizacja: Mokotów, Podchorążych 25.

Ćwiczymy w luźnym stroju i na boso. Proszę też o zabranie ręczników i wody do picia.

Zapisy mailowo: marcin@techne.pl

Koszt: 450zł za cały cykl. Nie przyjmuję zapisów na pojedyncze zajęcia. Rezerwacja miejsca następuje po zgłoszeniu mailowym i wpłacie należności.

Prowadzący: Marcin Poćwiardowski – psycholog i psychoterapeuta. Mam 47 lat. Pracuję z mężczyznami od 2009 roku. Posiadam uprawnienia do prowadzenia grup ćwiczeniowych wydane przez Florida Society for Bioenergetic Analysis. Prowadzę psychoterapię metodą Analizy Bioenergetycznej, jestem w trakcie certyfikacji w FSBA.